Dlaczego ludzie chorują?

Dlaczego ludzie chorują

Czy zastanawialiście się kiedyś dlaczego męczą Was rozmaite dolegliwości takie jak trądzik, bule brzucha, problemy trawienne, nadpobudliwość itp.? Dlaczego szybko psują się Wasze zęby, macie złą przemianę materii (szybko tyjecie), problemy z układem krążenia (zimne dłonie, zimne stopy)? Długo mógłbym wymieniać dolegliwości, które dotykają coraz większą ilość dzieci oraz młodzieży i osób starszych.

W telewizji często słyszymy alarmujące informacje o postępującej wśród uczniów szkół otyłości, cukrzycy i krzywizny kręgosłupa oraz agresji i braku poszanowania dla drugiego człowieka (w szczególności nauczycieli, rodziców, duchownych).

Specjaliści zapraszani do studia telewizyjnego najczęściej za trzy pierwsze obwiniają brak aktywności fizycznej, wielogodzinne przesiadywanie przed komputerem oraz źle zaopatrzone sklepiki szkolne, a za kolejne (agresję) złe wychowanie w domu i brak wartościowych autorytetów na których mogliby się wzorować młodzi ludzie.

Przytaczam to wszystko ponieważ moim zdaniem przyczyną wielu ludzkich tragedii jest złe podejście do życia. Kiedyś przeczytałem przejmujące wyznanie osoby cierpiącej na nadpobudliwość. Osoba ta nie mogąc sobie poradzić ze swoimi problemami zgłosiła się do psychoterapeuty, który poza rozmową przepisywał jej bardzo dużo leków (tzw. psychotropów). Cała historia ostatecznie skończyła się na myślach samobójczych i bólu wątroby od nadmiaru leków. Ostatnią próbą tego nieszczęśnika było oczyszczenie jelit (za pomocą lewatywy), potem wątroby i zmiana diety. Oczyszczanie sprawiło, że człowiek ten stał się spokojniejszy i bardziej pogodny.

Odstawił leki i zaczął szanować swoje życie. Wielu dietetyków podkreśla, że zła dieta może być przyczyną agresywnego lub melancholicznego (ospałego, flegmatycznego) zachowania ale mimo tego ogół społeczeństwa nawet nie próbuje w to uwierzyć. Kiedy czytałem wyznania tej osoby to zacząłem się zastanawiać dlaczego zwykli lekarze, psychoterapeuci nigdy nie wspominają o diecie?

Czemu na wszystkie dolegliwości przepisuje się tabletki?

Medycy składają przysięgę Hipokratesa, który leczył ludzi naturalnymi sposobami, długo obserwował pacjenta przepisywał mu zioła, często kazał jeść jabłka ze skórką i komorą nasienną, oczyszczać organizm z toksyn itp. Dlaczego więc tyle osób w tak lekceważący sposób traktuje leczenie chorób za pomocą zdrowej diety i innych naturalnych sposobów? Dlaczego tyle się mówi o Viagrze i zarazem tak mało o arbuzie, który jedzony regularnie (jak potwierdziły badania) równie skutecznie poprawia sprawność seksualną? Dlaczego dermatolodzy pacjentom cierpiącym na trądzik przepisują drogie antybiotyki nie wspominając, że podstawą przy leczeniu trądziku jest dieta i czosnek? Dlaczego Państwo czerpie korzyści z akcyzy na papierosy i zarazem walczy z paleniem? Mógłbym przytoczyć setki takich przykładów ale to chyba nie ma sensu! Mam nadzieję, że moje słowa zmuszą choć jedną osobę do głębszej refleksji o otaczającym nas świecie 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *