Ogólnopolska akcja – Wybierz odpowiedni materac

Latem, roku 2019 rusza ogólnopolska akcja, mająca na celu promocję odpowiedniego doboru materaca dla wymagań naszego ciała. Lekarze apelują, ponad 70 procent Polaków nieodpowiednio dobiera materac – ta liczba wcale nie maleje! Dlatego właśnie, jako wprowadzenie do tej akcji, chcielibyśmy napisać krótki artykuł na ten temat, tak aby przybliżyć Ci, dlaczego odpowiedni materac jest ważny.

Dobrze dobrany materac

Dlaczego to tak ważne?

Sen, to jedyny czas w ciągu 24 godzin, który może wykorzystać na regenerację. Jeśli materac jest zły, to po prostu nie może rozluźnić mięśni, ścięgien i kości, przez co staje się to problemem, który może odbić się poważnie na naszym zdrowiu. Wyobraź sobie cięciwę, która jest ciągle napięta, po pewnym czasie musi w końcu pęknąć a przynajmniej nie będzie już taka silna. Tak właśnie jest ze źle dobranym materacem. Warto o tym pamiętać przed położeniem się do łóżka i w końcu wybrać się po odpowiedni rodzaj materaca do salonu.

No właśnie… Jaki powinien być materac?

Większość modeli materacy, które są dostępne na dzisiejszym rynku, są w stanie zaspokoić 90% potrzeb polaków. Reszta zależna jest od naszych preferencji (twarde, miękkie) i nie ma większego wpływu na naszą posturę. Ważne jest aby wybrać materac tak, aby nie był zbyt miękki ani też zbyt twardy. Błędnym przeświadczeniem jest, że bardzo twardy materac jest dobry dla naszego kręgosłupa. Będzie nam na nim niewygodnie przez co się nie wyśpimy – a tego chyba byśmy nie chcieli…

Rodzaje materacy

Na rynku istnieje bardzo dużo rodzajów. Zalicza się do nich między innymi piankowe, lateksowe, sprężynowe, czy te z górnej półki do których zaliczają się między innymi materace hybrydowe. Modeli jest naprawdę wiele, jednak w internecie możemy znaleźć bardzo dużo porad i opinii na ten temat, co pomoże nam szybciej wybrać model idealny dla nas.  Przykładowo, znaleźliśmy wyczerpujący artykuł opisujący rodzaje materacy. Powinniśmy się jednak wystrzegać materacy budżetowych, które mogą być nieodpowiednie dla kręgosłupa – czyli po prostu za miękkie. Zazwyczaj wykonuje się je z małej ilości surowców co jest powodem zapadania się po jakimś czasie.

 

Jeśli chcesz dołączyć do akcji, która wspiera odpowiedni dobór materaca i jednocześnie zadbać o zdrowie swoich bliskich to udostępnij im ten artykuł aby byli świadomi konsekwencji i zmienili zdanie co do odpowiedniego materaca.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *